Otevřít menu

Místní knihovna Bukvice

knihovny.cz Ptejte se knihovny
Návštěv :
Celkem : 633
Týden : 1
Dnes : 0
podrobnosti

Seriál o knihovnách (5) Vypsáno z Jičínského deníku, kde se píše 

o knihovně v Bukvici asi toto:

V obci zajišťuje chod knihovny V. Šviha, ale něco z historie: Asi tak kolem roku 1950 sídlila knihovna v místním hostinci v jedné skříni a půjčovala knihy paní učitelka Vaňoučková a my žáci jsme ji pomáhali přebalovat knihy a také si je půjčovat.

Mnohem později byly knihy "uskladněny" v chátrající roubence. Nyní je opět opravená a je zde Galerie na špejcharu p.Valtera. Knihovny se ujala paní Petrtýlová, která za pomoci MNV přemístila knihovnu do uvolněného obecního domu č.27, kde je knihovna dosud. Paní knihovnice pozvedla významně tvář knihovny a měla velký úspěch, hlavně u dětí. Knihovnu vedla vzorně až do roku 1986, kdy jsem převzal funkci knihovníka.

Čtenářů jsem měl hodně, když počítám, že v obci okolo 100 obyvatel bylo přes 40 čtenářů dětských i starších. Výpůjčky za rok byly 2500 i více knih,bohužel do roku 2000 valem ubylo čtenářů, dnes registruji  asi 10 čtenářů, děti nechodí do knihovny vůbec, čte jen pár staršícha moje rodina, takže výpůjček ubylo, za rok pouze kolem 200 kusů, přesto, že každý může přijít do knihovny kdykoliv a já mu vyhovím.

Tato budova byla obecním úřadem opravena a do knihovny byl dán nový nábytek a také připojení na internet, knihovna je sice malá, ale podle mně hezká.

 

Děkuji za návštěvu webu naší knihovny a můžete posílat své názory a informace.

 

Odkaz na článek v Jičínském deníku